logo

Bine ai venit Vizitator !

Acum este Mar Sep 02, 2014 6:11 am

Autentificare
Forum DespreVise.ro
Patrunde in necunoscut...

il visez foarte des pe fostul iubit.ce inseamna?

Posteazal aici si vom incerca sa-l deslusim.

il visez foarte des pe fostul iubit.ce inseamna?

Mesajde ela21 » Lun Noi 08, 2010 4:58 pm

De cateva saptamani bune,aproape in fiecare seara,imi apare in vis fostul meu iubit,de care m-am despartit de 1 an si ceva..Ce vreau sa precizez,este faptul ca in absolut toate visele in care el apare,maa impac cu el..As vrea sa stiu ce semnifica aceste vise..Mi se intampla foarte des si am inceput sa ma gandesc destul de mult la asta.
ela21

Re: il visez foarte des pe fostul iubit.ce inseamna?

Mesajde Angelss » Lun Noi 08, 2010 9:43 pm

Este foarte important daca tu iti doresti acest lucru, sau daca te-ai gandit inainte sa iti apara aceste vise, la aceasta posibilitate. Deasemenea e foarte posibil ca fostul tau prieten sa se gandeasca la aceasta alternativa.

De multe ori spunem ca nu ne dorim ceva dar undeva in sinea noastra avem cu totul alta parere, dorinta.

Este foarte posibil ca aceste vise sa fie un semn ca te vei revedea cu el, nu neaparat sa fiti din nou impreuna.

Ar trebui mai multe detalii, pentru un raspun exact la visul tau.
Angelss

Mesajde ela21 » Mar Noi 09, 2010 10:05 am

As fi interesata sa aflu un raspuns exact,iar ca detalii,poate ar fi mai bine sa povestesc felul in care il visez..In toate visele care le am cu el,ne impacama..Imi spune ca astepta de mult sa se intample chestia asta,ca ii era dor de mine si ca ma iubeste..Asta nu inteleg:de ce in TOATE visele ma impacac cu el si imi spune acelasi lucru??De ce nu il visez si altfel??Ne-am despartit de 1 an si ceva,dupa 4 ani de relatie.L-am iubit foarte mult si recunosc ca ar mai fi o dorinta in adancul sufletului meu de a ma impaca cu el,dar sunt constienta ca acest lucru este imposibil.De cele mai multe ori am aceste vise cand chiar nu ma gandesc la el..In momentul de fata si eu si el avem pe cineva de ceva timp.
ela21

Mesajde Angelss » Mar Noi 09, 2010 5:19 pm

Eaxact nu iti poate spune nimeni ce anume semnifica visul tau. Cum spuneam poate fi o dorinta ascunsa a ta, sau chiar o dorinta comuna a ta si a fostului tau prieten. Uneori visele ne arata ceva ce ne dorim foarte mult insa nu indraznim in realitate sa implinim dorinta respectiva, ci doar in vis. Nu iti ramane de cat sa lasi timpul sa confirme sau sa infirme visul tau.
Angelss

Mesajde ela21 » Joi Noi 11, 2010 3:29 pm

Am inteles...dar oare faptul ca el imi spune mereu ca ma iubeste,ca ii e dor de mine si ca astepta de mult sa ne impacam poate semnifica si dorinta lui??Nu stiu ce sa mai cred si cum sa mai interpretez aceste vise...eu recunosc ca in sufletul mi-as dori sa ma impac cu el dar cum am mai spus,este imposibil...si as fi curioasa sa stiu daca e posibil ca si el sa isi doreasca acelas lucru si sa gandeasca la fel ca mine.
ela21

Mesajde Diaa » Vin Noi 12, 2010 6:22 pm

E foarte posibil sa ai aceste vise doar din cauza faptului ca tu iti doresti acest lucru. Din experienta iti spun ca o relatie dupa un an reluata nu merge. Vor exista reprosuri de ambele partii, in plus dupa 2 saptamani iti dai seama ca nu e omul la care te astepti,....nu merge, pur si simplu.
Diaa

Mesajde ela21 » Vin Noi 12, 2010 7:57 pm

Stiu ce spui Diaa,inteleg..ai perfecta dreptate in ceea ce priveste reprosurile..Relatiile difera de la cuplu la cuplu,insa ce a fost intre noi cred ca a fost cu totul diferit..ciudat as putea spune..dupa 4 ani de relatie,ne-am despartit,am incercat sa ne refacem vietile cu altcineva,insa dupa un anumit timp (8 lunim,chiar si 1an)ne dadeam seama k nu putem..si tot unul la celalalt trageam..ultima data ne-am despartit acum 1an..Eu inca mai sper pot sa zic..dar sincer nici eu nu stiu de ce mai sper..pt ca sunt constienta ca nu va mai fii nimic...Nu stiu..sunt total confuza si imi este foarte greu sa mai fiu cu cineva..in momentul de fata am o relatie,dar este o relatie foarte lejera..nu m-am implicat foarte mult,pt ca imi este frica. :(
ela21

Mesajde Diaa » Vin Noi 12, 2010 11:38 pm

Cum am spus am avut o experienta similara, dupa o relatie de 3 ani ne-am despartit 4 luni, fiecare a incercata sa isi refaca viata. Dupa ne-am impacat, dar relatia nu a fost ca inainte, in plus ceva nu mai margea, parca am fost dezamagiti unul de altul. Pe cat de mult ne-am dorit relatia din nou pe atat parca nu functiona nimc ca inainte. O alta prietena a patit acelas lucru, nu e singular cazul meu. ....Prietena mea spunea atunci ca e ca o mancare reincalizita cu un gust oribil pana la urma.

Eu iti urez succes in dragoste dar sa nu ai asteptari prea mari................dezamagirile sunt greu de suportat.
Diaa

Mesajde alina070981 » Mie Dec 22, 2010 8:06 am

Orice visam are legatura cu experientele noastre de zi cu zi, cu dorintele constiente sau mai putin constiente. Daca tu te gandesti la fostul tau iubit normal ca il vei visa pentru ca atribui o importanta mare acestui fapt. Si daca, sa spunem, te gandesti astazi la el nu inseamna ca la noapte il vei visa. Pot trece 3-4 zile pana cand se va intampla. E vorba doar de... psihologie la mijloc! Sfatul meu: uita-l pe fostul iubit! E un "fost"! Vei gasi unul mai potrivit! Gandeste-te cum ai vrea sa fie persoana care vrei sa te iubeasca asa cum nimeni nu o poate face. Imagineaza-ti senzatiile pe care ai vrea sa le ai alaturi de acea persoana. Nu trebuie sa aiba chip, dar trebuie sa aiba "acel ceva" de care tu ai atata nevoie. Si cu siguranta mental vei atrage exact acea persoana. Poate ca nu va fi prima persoana pe care o vei intalni maine pe strada, dar iti garantez ca acea persoana exista. :) Ti-as ura succes, dar nu ai nevoie! E suficient sa iti doresti sa ti se intample, din tot sufletul, si se va intampla. :)
alina070981

Înapoi la Visul meu