logo

Bine ai venit Vizitator !

Acum este Mie Iun 28, 2017 10:50 am

Autentificare
Forum DespreVise.ro
Patrunde in necunoscut...

Oglinda sparta

Posteazal aici si vom incerca sa-l deslusim.

Oglinda sparta

Mesajde daniella79 » Dum Mar 19, 2017 4:41 pm

Spre dimineata zilei de miercuri,saptamana trecuta am visat ca ma machiam si am scapat oglinda in care ma machiez deobicei si s-a spart! Eram in camera mea pe pat si ma uitam la oglinda sparta in mai multe cioburi, pe jos si ma gandeam ca o sa am 7 ani de ghinion!Astazi in dimineata zilei de duminica visam ca eram cu mama si stransesem mai multi saci cu gunoi si intr-unul din saci era o oglinda, dar mai mare si cand mama a trantit sacul pe jos oglinda s-a spart in 2 parca de data asta! Eu am luat oglinda si cioburile si am zis ca nu trebuie aruncate la gunoi ci trebuie aruncate intr-un rau cu apa curgatoare si am inceput sa caut pe internet unde este cel mai apropiat rau ca sa arunc oglinda sparta si sa se risipeasca ghinionul!
Inainte de visul asta in acceasi noapte am visat ca eram la o piscina unde era multa lume si ma scaldam in apa curata care era potrivita ca temperatura nici prea calda nici prea rece.Au vreo semnificatie aceste vise?
daniella79

Re: Oglinda sparta

Mesajde Brandana » Lun Mar 20, 2017 10:56 pm

Oglinda sparta in vis nu are legatura u superstitia celor sapte ani de ghinion. Iar superstitia cu pricina a fost ,, importata'' dintr-un basm. Nu are nicio legatura cu realitatea. Semnificatia visului tau e mai degraba legata de o chestiune sentimentala. Poate fi o problema la prima vedere, dar in final sa fie ceva foarte bun, ceva foarte bine pentru tine. E greu de ,, descifrat'' fara ajutorul tau. E greu sa pun lucrurile ,, cap la cap' fara sa am informatii despre ceea ce exista in realitate. De acea uneori e bine sa punem cap la cap noi lucrurile, ne cunoastem cel mai bine situatia.

Apa limpede in care faceai baie, e ,, semnul'' de bine. Cu alte cuvinte ceea ce va urma se va incheia cu bine, chiar daca pe ,, drum '' e posibil sa nu iti placa ceva.
Brandana

Mesajde daniella79 » Mar Mar 21, 2017 10:52 am

Nu sunt implicata intr-o relatie sentimentala in acest moment, sunt singura.Trec printr-o schimbare in cariera,o sa schimb locul de munca,nu stiu daca are legatura cu asta.O fi din cauza ca este venus retrograd?
daniella79

Mesajde Brandana » Mie Mar 29, 2017 8:33 pm

Poate fi vorba de emotie si nu de sentiment. Sau poate sentimentele altcuiva fata de tine..
Brandana

Mesajde daniella79 » Lun Apr 03, 2017 3:36 pm

Nultumesc pentru raspuns
daniella79

Înapoi la Visul meu